Дитячий хор Свято-Покровського храму смт. Цумань взяв участь у Великодньому фестивалі в м. Остріг

Вже другий рік поспіль у неділю жінок-мироносиць з благословення митрополита Рівненського і Острозького Варфоломія в м. Острог відбувся  ІІ Фестиваль молодіжних та дитячих парафіяльних хорів «Великодні зустрічі у Свято-Богоявленському кафедральному соборі».

За традицією, фестивальний вечір розпочали святковою Вечірнею, яку очолив прес-секретар Рівненської єпархії ігумен Герман (Кулакевич). Під час відкриття гала-концерту з вітальним словом до присутніх звернулися настоятель собору, благочинний церков Острозького району протоієрей Олександр Максимюк та начальник відділу культури і туризму Острозької міської ради Ольга Лозюк. Пані Ольга зазначила, що «мабуть, не випадково такий захід проводиться саме в стінах цієї древньої святині, адже Острог ще у 16 ст. був важливим центром православ’я в Україні, вогнищем освіти та культури».

Розділили Великодню радість з присутніми, виконавши кращі зразки духовної хорової музики, дев’ять творчих колективів з трьох сусідніх єпархій. З благословіння єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла участь у заході взяв дитячий хор Свято-Покровського храму смт. Цумань

Цьогоріч на фестиваль завітали:

1. Дитячий хор Різдво-Богородичного кафедрального собору м. Славута, Шепетівська єпархія, керівник – Анна Мельничук;
  2. Вокальний ансамбль «Свічечка» Свято-Троїцького храму с. Українка, Рівненська єпархія, керівник – Ірина Корнійчук;
  3. Дитячий хор Свято-Покровського храму смт. Цумань, Волинська єпархія, керівник – Тетяна Кулакевич;
  4. «Родинне тріо» Різдво-Богородичного кафедрального собору м. Славута, Шепетівська єпархія, у складі Анни, Наталії та Анастасії Мельничук;
  5. Дитячий хор недільної школи «Архангельський глас» при Свято-Воскресенському храмі м. Острог, Рівненська єпархія, керівник – Тетяна Царук;
  6. Дитячий одноголосний хор Свято-Богоявленського собору м. Острог Рівненська єпархія, керівник – Наталія Гронська;
  7. Хор Різдво-Богородичного кафедрального собору м. Славута, Шепетівська єпархія, керівник – Наталія Мельничук;
  8. Молодіжний хор Свято-Воскресенського храму м. Острог, Рівненська єпархія, керівник – Тетяна Царук;
  9. Молодіжний хор Свято-Богоявленського собору м. Острог, Рівненська єпархія, керівник – Лариса Бащук.

«Ми вдячні організаторам фестивалю, а особливо матушці Ларисі Бащук, за те, що в ці Пасхальні радісні дні влаштовують такі творчі і теплі зустрічі! Вони дають можливість всім учасникам фестивалю через піснеспіви ще і ще прославляти Бога і переживати Пасхальну радість та об’єднують нас, християн, у велике родинне коло. Дай Бог і надалі натхнення та Божого благословення на творчі звершення!» – ділиться враженнями Наталія Мельничук, учасник фестивалю, керівник хору Різдво-Богородичного кафедрального собору м. Славута.

По завершенні концерту усі колективи були нагороджені дипломами учасника фестивалю та зробили традиційне спільне фото з духовенством біля собору, у якому відбувалося дійство. Відвідувачі ще довго не хотіли розходитись та спілкувались із хористами. За словами острожанки Марії, «захід сприймався не як концерт, а швидше, як спільна молитва, яка набула особливого радісно-святкового забарвлення завдяки чистим молодим голосам, і допомагала забути про земні турботи та відчути внутрішнє духовне піднесення»- повідомляє сайт Рівненської єпархії .